V času med 8. in 12. junijem 2020 so v organizaciji OŠ Dutovlje in OŠ Komen ter v sodelovanju z Društvom likovnih pedagogov Primorja potekale extempore z naslovom » Kamen v arhitekturi«.

Novonastala situacija je prekrižala načrte tudi nam, organizatorjem bienala Po Fabianijevih poteh. Odločili smo se, da rok za oddajo izdelkov prestavimo v naslednje šolsko leto. Zato smo ob koncu šolskega leta posvetili delček pozornosti prostorskemu oblikovanju.

Učenci višjih razredov naše šole so v okviru likovne umetnosti in geografije v bližnji okolici poiskali in fotografirali zanimive kamnite stavbe, suhe zidove in različne arhitekturne elemente, ki so oblikovani v kamnu: kamnite portale, jerte, stopnice, konzole, skrle, kamnite strehe, …

Sodelovali so učenci: OŠ Dutovlje, OŠ Antona Šibelja-Stjenka Komen, OŠ Lucija